20.03.2020 r. Pierwszy Dzień Wiosny

20 marca witać będziemy Wiosnę ! Na dzieci czeka wiele ciekawych zajęć oraz niespodzianki.

Pani Wiosna napisała już list do dzieci i poprosiła je o wykonanie pewnych zadań:

Kochane dzieci !

Tak bardzo się cieszę, że mogłam do Was napisać. Witam Was ciepłym, pogodnym słonkiem, śpiewem ptaków, klekotem boćków, wesołym rechotem żab i ciepłym oddechem wietrzyka. Czeka mnie dużo pracy, by widać mnie było wkoło, dlatego myślę, że mi pomożecie. Przygotowałam dla Was ciekawe zadania.

Już od poniedziałku (16.03.)  możecie przynosić do przedszkola plastikowe butelki lub puszki, z których wykonacie wiosenne instrumenty.
Jeśli pomożecie rodzicom w wiosennych porządkach w kuchni, to może znajdzie się trochę niepotrzebnych ziaren grochu i fasoli lub kaszy do tychże instrumentów.

Żeby w przedszkolu pięknie było i nikomu się nie nudziło, we wtorek (17.03.) wykonajcie wiosenną pracę przestrzenną  i postawcie ją w  szatni, aby cieszyła oko.

Czy wiecie co to jest Marzanna? W środę (18.03.)  poszukajcie informacji i obrazków na temat staropolskich zwyczajów związanych z tą zimową panną.

W piątek (20.03.) czekają na Was kolejne zadania i zabawy!!!

Już o 9.30 wszystkie puchatkowe przedszkolaki ubrane w wiosenne barwy  niech spotkają się przed sceną, a tam proszę dzieci z sali żółtej i pomarańczowej , aby coś  wyrecytowały i zaśpiewały na mój temat.

Niech starszak weźmie malucha za rękę i w garść wesołą grzechotkę i  szybko ruszajcie na ulice na dalsze poszukiwanie śladów przeze mnie pozostawionych. Niech wszyscy Was słyszą!!!

A oto okrzyki do nauki dla każdego i małego i dużego:

Kiedy Wiosna na dworze, wszyscy w dobrym humorze!

– Zmykaj Zimo! Witaj Wiosno! Będzie wszystko pięknie rosło!

– My chcemy wiosny! My chcemy słońca! Ciepła i gorąca!

Ale, ale to nie wszystko, bo w przedszkolu czekają na Was kolejne zadania: wiosenna karta pracy do wykonania i wiosenne dywany na korytarzach do pokolorowania. I chodnik przy przedszkolu niech smutny nie będzie i wiosenne barwy niech przywdzieje.

A gdy już zjecie drugie danie, to w całym przedszkolu (sali bordowej, pomarańczowej, zielonej i różowej)  od 14.45 rozpocznie się… BALOWANIE NA POLANIE!!!

Sąsiad z sąsiadem, starszak z maluchem niech więc się bawią i tańczą, ile sił w duszy!!!

Życzę Wam wielu wiosennych przygód!

Pani Wiosna!!!

Słowa kluczowe:  , , ,