Rok szkolny 2020/2021 INFORMACJE WAŻNE!

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE!

 

Szanowni Państwo !

W wyniku rekrutacji, która odbyła się w miesiącach luty – marzec 2020 r. do przedszkola przyjętych zostało:

  • 27 dzieci 3 letnich (obecnie uczęszczających do placówki)
  • 43 dzieci 4 letnich (obecna grupa czerwona i zielona)
  • 56 dzieci 5 letnich (obecna grupa bordowa i fioletowa)
  • 28 dzieci 6 letnich (obecna grupa pomarańczowa)

Dzieci kontynuować będą edukację przedszkolną w swoich grupach, w oparciu o przyjęty przez nauczyciela program wychowania przedszkolnego i wybrane karty pracy.

Ponad to przyjęto:

  • 12 dzieci 4 letnich
  • 30 dzieci 3 letnich
  • 21 dzieci 2 letnich

W dniach od 27 do 30 kwietnia 2020 r. proszę Rodziców dzieci przyjętych, o potwierdzenie telefonicznie lub mailowo woli uczęszczania dziecka do naszej placówki.

Ze względu na większą liczbę dzieci chętnych niż miejsc w placówce, nie wszystkie dzieci mogły zostać przyjęte. W przypadku, gdy w wyniku weryfikacji list dzieci przyjętych, będą wolne miejsca, odbędzie się postępowanie uzupełniające. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci, których karty zostały złożone w terminie a w związku z brakiem miejsc dziecko nie dostało się.

W czerwcu zostaną przedstawione listy dzieci z podziałem na grupy i jeżeli będzie to tylko możliwe odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne dla Rodziców nowo przyjętych dzieci.

Szczegółowych informacji udziela dyrektor – mgr Joanna Nojak
tel. 500 – 330 – 354
mail: przedszkole@chatkapuchatka.com

ADAPTACJA NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI

Moment pójścia do żłobka lub przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż jest to pierwsze doświadczenie społeczne dziecka i wielka zmiana w jego życiu. Niektóre dzieci są bardzo zaciekawione, a inne są niespokojne, niepewne, boją się zostać same – bez rodziców. Ich poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane.

Adaptacja to przystosowanie się dziecka do nowego środowiska jakim jest grupa żłobkowa lub przedszkolna, nowe osoby, nowe miejsce i nowe sytuacje.

Dlatego, aby uniknąć dramatów małych i dużych – czyli dramatów rodziców i dzieci, co roku organizowaliśmy w okresie wakacji (lipiec – sierpień) zajęcia adaptacyjne, podczas których dzieci i rodzice stopniowo przyzwyczajali się do nowej sytuacji.

Czy w okresie epidemii będzie to możliwe?

Prosimy śledzić naszą stronę, tam będziemy umieszczać wszystkie aktualne informacje !

www.chatkapuchatka.com