biblioteka oznaczone

06.06.2017 r. Spotkanie z panią bibliotekarką

Dnia 6 czerwca, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece w SP 6. Temat zajęć; „Kolorowa łąka”. Dzieci wysłuchają utworów o różnych owadach, ułożą wiosenne puzzle, a na koniec wykonają  wspólną pracę plastyczną.

Więcej...

30.05.2017 r. Spotkanie z pisarką

Dnia 30 maja, dzieci z sali bordowej wezmą udział w spotkaniu z pisarką P. Urszulą Kozłowską. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Miejsko-Powiatowej o godz. 10,00. Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – Ilustracje do książki Urszuli Kozłowskiej „Przysłowia przedszkolaka”.

Więcej...

23.05.2017 Majowa łąka

Dnia 23 maja, dzieci z sali zielonej będą brały udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece  SP 6. W ramach zajęć, dzieci wysłuchają opowiadania o majowej łące oraz rozwiązywać będą wiosenne zagadki. Efektem zajęć będzie praca plastyczna pt. „Kolorowa łąka”.

Więcej...

8.05.2017 r. Dzień bibliotekarza

W dniu Święta Bibliotekarza, dzieci z sali beżowej, tęczowej i niebieskiej udadzą się na wycieczkę do Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie przy ul. Piłsudskiego, aby poznać prace bibliotekarza i wziąć udział w zajęciach czytelniczych.

Więcej...

26.04.2017 r. Wycieczka do biblioteki

W środę 26 kwietnia, dzieci z sali czerwonej wybiorą się z wizytą do pobliskiej biblioteki, aby zapoznać się z tym tajemniczym miejscem, dowiedzieć się jak z niego można korzystać. W ten sposób zachęcać będziemy dzieci do czytelnictwa i promować będziemy czytanie książek wśród dzieci.

Na wycieczkę wybieramy się pieszo.

Więcej...

15.02.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 15 lutego, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Podróż światem bajek”. W tym celu udadzą się do biblioteki, gdzie wysłuchają utworów o tematyce zimowej. Efektem tego spotkania będzie praca plastyczna.

Więcej...

07.12.2016 r. Poszukiwanie św. Mikołaja

Dnia 7.12.16 r. dzieci z sali bordowej wybiorą się do Biblioteki. Celem spotkania jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci a tematem zajęć będzie “Poszukiwanie Świętego Mikołaja wśród opowiadań i  historii”.

Dzieci z sali zielonej odwiedzi pani bibliotekarka, która opowie dzieciom o tradycjach świątecznych zawartych w literaturze dziecięcej. Na zakończenie spotkania dzieci wykonają pracę plastyczną na temat Świąt.

Więcej...

19.10.2016 r. Wizyta w bibliotece

Dnia 19 października, dzieci z sali zielonej wybiorą się do biblioteki. Celem wyjścia będzie założenie karty grupowej, dzieci wysłuchają bajki o Kubusiu Puchatku czytanej przez panią bibliotekarkę  i wykonają pracę plastyczną na temat patrona naszego przedszkola.

Więcej...

10.10.2016 r. Wizyta w bibliotece

Dnia 10 października, dzieci z sali tęczowej i beżowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w Bibliotece. Celem zajęć jest rozwijanie wartości czytelniczych wśród dzieci, słuchanie wybranych fragmentów bajek, wykonywanie pracy plastycznej do wybranej i wysłuchanej bajki.

Więcej...

25.05.2016 r. Kochamy książki

Dnia 25 maja (środa), dzieci z sali bordowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w Bibliotece Miejsko-Powiatowej. Temat spotkania „Kochamy książki”.

Więcej...