czytelnictwo oznaczone

12.06.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 12 czerwca zapraszamy dzieci z sali bordowej na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze. Tematem spotkania w bibliotece będą „Wakacje z książką”. 

Więcej...

06.06.2017 r. Spotkanie z panią bibliotekarką

Dnia 6 czerwca, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece w SP 6. Temat zajęć; „Kolorowa łąka”. Dzieci wysłuchają utworów o różnych owadach, ułożą wiosenne puzzle, a na koniec wykonają  wspólną pracę plastyczną.

Więcej...

30.05.2017 r. Spotkanie z pisarką

Dnia 30 maja, dzieci z sali bordowej wezmą udział w spotkaniu z pisarką P. Urszulą Kozłowską. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Miejsko-Powiatowej o godz. 10,00. Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – Ilustracje do książki Urszuli Kozłowskiej „Przysłowia przedszkolaka”.

Więcej...

8.05.2017 r. Dzień bibliotekarza

W dniu Święta Bibliotekarza, dzieci z sali beżowej, tęczowej i niebieskiej udadzą się na wycieczkę do Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie przy ul. Piłsudskiego, aby poznać prace bibliotekarza i wziąć udział w zajęciach czytelniczych.

Więcej...

26.04.2017 r. Wycieczka do biblioteki

W środę 26 kwietnia, dzieci z sali czerwonej wybiorą się z wizytą do pobliskiej biblioteki, aby zapoznać się z tym tajemniczym miejscem, dowiedzieć się jak z niego można korzystać. W ten sposób zachęcać będziemy dzieci do czytelnictwa i promować będziemy czytanie książek wśród dzieci.

Na wycieczkę wybieramy się pieszo.

Więcej...

11.04.2017 r. Gdyby jajko mogło mówić

11 kwietnia, dzieci z sali zielonej udadzą się do biblioteki i wezmą udział w zajęciach czytelniczych na temat „Gdyby jajko mogło mówić”. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat Świąt Wielkanocnych, zwyczajów świątecznych oraz wykonają pracę plastyczną „Kolorowa pisanka”.

Więcej...

04.04.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 4 kwietnia, dzieci z sali bordowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych pt. „Wielkanocne zwyczaje”” zorganizowanych w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Celem spotkania jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz przybliżenie tradycji wielkanocnych.

Więcej...

03.04.2017 r. Dzień książki

Dnia 3 kwietnia, dzieci z sal: żółtej, tęczowej, beżowej i niebieskiej obchodzić będą Dzień książki pod hasłem „Bajeczki do poduszeczki”. Z tej okazji udadzą  się do księgarni i wysłuchają wybranych baśni H. CH. Andersena. W ten sposób rozwijamy zamiłowanie do czytelnictwa i wpływamy wszechstronnie na rozwój dziecka. Codzienne czytanie jest czynnością niezwykłą,  zaspakaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka. Znakomicie wspiera rozwój intelektualny i społeczny, a co równie ważne – przynosi dziecku ogromną radość. 

Więcej...

15.02.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 15 lutego, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Podróż światem bajek”. W tym celu udadzą się do biblioteki, gdzie wysłuchają utworów o tematyce zimowej. Efektem tego spotkania będzie praca plastyczna.

Więcej...

03.02.2017 r. Bezpieczne zabawy na śniegu

Dnia 3 lutego (piątek), dzieci z sali bordowej wezmą udział w kolejnym spotkaniu w bibliotece. Temat spotkania „ Zabawy zimowe na śniegu”. Celem spotkania będzie bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych zabaw na śniegu, a także promowanie wartości czytelniczych wśród najmłodszych.

 

Więcej...