ekologia oznaczone

13.03.2017 r. Zajęcia przyrodnicze

Dnia 13 marca, dzieci z sali fioletowej i bordowej odwiedzi ekolog P. Jakub ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa i opowie jak żyły dinozaury.

Więcej...

15.02.2017 r. Dzień oszczędzania energii

Więcej...

22.11.2016 r. Warsztaty praktycznej ekologii

22.11.2016 r. w sali beżowej zagości ponownie pani Eliza Borecka- Sobczak ze Stowarzyszenia Eko- Inicjatywa, która przeprowadzi swoje autorskie zajęcia pod tajemniczym tytułem „NOS”. Podczas tego spotkania dzieci będą miały możliwość rozwinięcia swoich zmysłów, a w szczególności zmysłu węchu.

Więcej...

10.10.2016 r. Zajęcia ekologiczne

Dnia 10 października, dzieci z sali fioletowej wezmą udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywę pt. „Pieśni lasu”. Poznają mieszkańców lasu i ich zwyczaje, będą miały okazję usłyszeć jakie dźwięki wydaje las i nauczą się odpowiedniego zachowania w lesie. 

Więcej...

19.09.2016 r. Sprzątanie Świata

Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w Ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem – „Podaj dalej … Drugie życie odpadów”. Przez cały dzień organizowane będą zajęcia ekologiczne oraz plastyczno-techniczne z wykorzystaniem odpadów.

Szczegóły  na tablicach dla Rodziców przy salach.

Więcej...

14.06.2016 r. Piknik ekologiczny – s. tęczowa

Dnia 14 czerwca, dzieci z sali tęczowej wezmą udział w pikniku ekologicznym połączonym z warsztatami na temat „Jezioro – ekosystem pełen tajemnic”. Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

Wyjście z przedszkola o godz. 9,30

Powrót około godz. 14,00

Życzymy wspaniałej pogody i udanej zabawy !

Więcej...

22.04.2016 r. Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dnia 22.04.2016 r. w przedszkolu obchodzić będziemy „Dzień Ziemi”. Mamy nadzieję, że wszystkie przedszkolaki przyjdą ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Na początek w grupach, w ciepły i wesoły sposób zostanie przybliżony cel uroczystości i w formie zabawy przeprowadzona będzie pogadanka na temat ziemi i dbania o nią. Odbędą się krótkie quizy ekologiczne dla dzieci i rozmowa na temat istoty segregacji śmieci. Kolejnym punktem uroczystości będzie wykonanie drzewa ekologicznego z surowców wtórnych.

Wszyscy uczestnicy złożą przysięgę:
PRZYRZEKAMY, ŻE NIE BĘDZIEMY MĘCZYĆ OWADÓW, PTAKÓW, ZWIERZĄT!
PRZYRZEKAMY, ŻE NIE BĘDZIEMY NISZCZYĆ DRZEW ANI KWIATÓW!
PRZYRZEKAMY, ŻE W LESIE BĘDZIEMY ZACHOW...

Więcej...

21.04.2016 r. Zajęcia praktycznej ekologii

Dnia 21 kwietnia, dzieci z sali tęczowej wezmą udział w zajęciach ekologicznych, których celem będzie nauka segregacji śmieci i poznanie sposobów dbania o naszą planetę.

Więcej...

23.03.2016 r. Warsztaty ekologiczne

Dnia 23 marca (środa), dzieci z sali tęczowej wezmą udział w warsztatach ekologicznych na temat „Witaj Wiosno !” zorganizowanymi przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa. Zajęcia poprowadzi P. Hanna Wiącek. W ramach zajęć, dzieci udadzą się na wycieczkę w celu poszukiwania oznak wiosny.

Więcej...

18.09.2015 r. Sprzątanie Świata

Dnia 18 września nasze przedszkole weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Dzieci poznają sposoby dbania o naszą planetę, nauczą się segregacji odpadów i sprzątać będą pobliski park i teren wokół przedszkola.

Więcej...