książka oznaczone

12.06.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 12 czerwca zapraszamy dzieci z sali bordowej na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze. Tematem spotkania w bibliotece będą „Wakacje z książką”. 

Więcej...

06.06.2017 r. Spotkanie z panią bibliotekarką

Dnia 6 czerwca, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w bibliotece w SP 6. Temat zajęć; „Kolorowa łąka”. Dzieci wysłuchają utworów o różnych owadach, ułożą wiosenne puzzle, a na koniec wykonają  wspólną pracę plastyczną.

Więcej...

30.05.2017 r. Spotkanie z pisarką

Dnia 30 maja, dzieci z sali bordowej wezmą udział w spotkaniu z pisarką P. Urszulą Kozłowską. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Miejsko-Powiatowej o godz. 10,00. Podczas spotkania nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – Ilustracje do książki Urszuli Kozłowskiej „Przysłowia przedszkolaka”.

Więcej...

06.04.2017 r. Święto książki

„Witajcie w naszej bajce”

6 kwietnia, dzieci z sali zielonej obchodzić będą Dzień Książki dla dzieci. W ramach zajęć rozwiązywać będą bajkowe zagadki używać będą teatrzyku narracyjnego i wcielą się w bajkowe postaci. W związku z tym świętem, zachęcamy dzieci do przyniesienia do przedszkola swojej ulubionej książki.

Więcej...

04.04.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 4 kwietnia, dzieci z sali bordowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych pt. „Wielkanocne zwyczaje”” zorganizowanych w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie. Celem spotkania jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz przybliżenie tradycji wielkanocnych.

Więcej...

03.04.2017 r. Dzień książki

Dnia 3 kwietnia, dzieci z sal: żółtej, tęczowej, beżowej i niebieskiej obchodzić będą Dzień książki pod hasłem „Bajeczki do poduszeczki”. Z tej okazji udadzą  się do księgarni i wysłuchają wybranych baśni H. CH. Andersena. W ten sposób rozwijamy zamiłowanie do czytelnictwa i wpływamy wszechstronnie na rozwój dziecka. Codzienne czytanie jest czynnością niezwykłą,  zaspakaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka. Znakomicie wspiera rozwój intelektualny i społeczny, a co równie ważne – przynosi dziecku ogromną radość. 

Więcej...

15.02.2017 r. Zajęcia czytelnicze

Dnia 15 lutego, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Podróż światem bajek”. W tym celu udadzą się do biblioteki, gdzie wysłuchają utworów o tematyce zimowej. Efektem tego spotkania będzie praca plastyczna.

Więcej...

28.11.2016 r. Wieczór literacki

Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w Konkursie artystycznym jakim jest Wieczór Literacki. Polega on na zaprezentowaniu krótkiego utworu literackiego znanych autorów np. J. Tuwima, M. Konopnickiej, J. Brzechwy itp. Podczas konkursu oceniane będą stroje aktorów oraz forma przedstawienia.

Konkurs odbędzie się 28 listopada 2016 r. o godz. 16,30.

Kartę zgłoszeniową można odebrać od wychowawcy.

Więcej...

10.10.2016 r. Wizyta w bibliotece

Dnia 10 października, dzieci z sali tęczowej i beżowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych w Bibliotece. Celem zajęć jest rozwijanie wartości czytelniczych wśród dzieci, słuchanie wybranych fragmentów bajek, wykonywanie pracy plastycznej do wybranej i wysłuchanej bajki.

Więcej...

25.11.2015 r. Spotkanie z bajką

Dnia 25 listopada, dzieci z sali tęczowej wezmą udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieci poznają pomieszczenia biblioteki, zasady korzystania z księgozbiorów, dowiedzą się jak należy dbać o książki i wysłuchają najpopularniejszych bajek czytanych przez panią bibliotekarkę. 

Więcej...