kultura oznaczone

4.02.2021 r. Przedstawienie on-line

Dnia 4 lutego zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”

Więcej...

18.05.2017 r. Międzynarodowy Dzień Muzeów

18 maja, dzieci z sali pomarańczowej i beżowej obchodzić będą Międzynarodowy Dzień Muzeów. Tego dnia, w sali pomarańczowej  odbędzie się wystawa eksponatów muzealnych, dzieci z sali beżowej odwiedzą kwidzyńskie muzeum  i dowiemy się jaką funkcję pełnią muzea w krzewieniu kultury.

Więcej...

17.03.2017 r. Dzień Św. Patryka

Dzień Świętego Patryka – St. Patrick’s Day

Dnia 17 marca Irlandczycy obchodzą swoje narodowe  święto . My także w tym roku postanowiliśmy się przyłączyć i wspólnie świętować w naszym przedszkolu Dzień Świętego Patryka.

Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci: poznają legendę o Św. Patryku, zapoznają się z charakterystycznymi symbolami Irlandii, bawić się będą przy irlandzkiej muzyce.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

W tym dniu posiłki w kolorze zielonym.

Pamiętajcie o tym, aby w ten dzień wasze ubrania też były zielone.

Zieleń Górą !!!!!!

Więcej...

01.03.2017 r. Wizyta wolontariusza z Turcji

Tego dnia, dzieci z sali żółtej gościć będą wolontariusza Stowarzyszenia „Akwedukt”, który przybył z Istambułu i opowie o kulturze i zwyczajach swojego kraju. Dzięki temu spotkaniu, dzieci będą miały wyjątkową okazję porównać dwie kultury (turecką i polską) oraz poznać nowy kraj. Na koniec spotkania, wspólnie wykonają turecką słodkość – chałwę.  

Więcej...

28.10.2015 r. Come and play

Rozbudzając świadomość językową i wrażliwość kulturową, w naszym przedszkolu prowadzimy edukację wielokulturową, której celem jest poznawanie kultury i tradycji innych krajów. 28.10.2015 r. (środa) poszerzymy wiedzę o Wielkiej Brytanii, poznamy kulturę i tradycję społeczeństwa angielskiego oraz będziemy się bawić, jak nasi rówieśnicy na wyspach. 

Zapraszamy na „straaasznie” fajną zabawę z angielskim – „Come and play”

W programie:

– zabawy ze słówkami angielskimi – play me

– symbole Polski i Anglii

– zabytki Polski i Wielkiej Brytanii

– zabawy polskie i angielskie

Życzymy udanej zabawy !

 

 

 

Więcej...