las oznaczone

18.04.2017 r. Warsztaty ekologiczne

Dzieci z sali beżowej, w ramach Święta Ziemi, udadzą się na pierwszy w tym roku spacer do lasu i wezmą udział w warsztatach ekologicznych pt. „Pieśni lasu”, których celem jest obserwacja zwierząt i roślin wczesną wiosną.

Więcej...

10.10.2016 r. Dzień drzewa

W tym dniu dzieci z sali niebieskiej, tęczowej, różowej i czerwonej obchodzić będą Dzień drzewa i z tej okazji udadzą się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Wezmą też udział w obserwacjach przyrodniczych oraz zbiorą materiał przyrodniczy do kącików tematycznych.

Głównym celem zajęć jest: wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska, ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.

Dzieci starsze poznają budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznają także etapy wzrastania drzewa.  Wykonają pracę plastyczną pt...

Więcej...

10.10.2016 r. Zajęcia ekologiczne

Dnia 10 października, dzieci z sali fioletowej wezmą udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywę pt. „Pieśni lasu”. Poznają mieszkańców lasu i ich zwyczaje, będą miały okazję usłyszeć jakie dźwięki wydaje las i nauczą się odpowiedniego zachowania w lesie. 

Więcej...

04.10.2016 r. Wycieczka do Klasztorka

Dnia 4 października 2016 r.(wtorek) zapraszamy dzieci z sali bordowej i zielonej na wycieczkę do lasu w Klasztorku. Celem wycieczki jest obserwacja jesiennego krajobrazu w lesie, poznanie drzew i roślin oraz obserwacja zwierząt  w ich naturalnym środowisku.

 Wyjazd z przedszkola planowany jest o godzinie 9:30, powrót około godziny 13:30.

Koszty wycieczki pokrywa przedszkole.

 Zapraszamy i życzymy udanej wycieczki 

Więcej...

03.10.2014 r. Święto grzyba

Dnia 3 października 2014 r. (piątek) dzieci z sali żółtej w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Ekoludki – przyjaciele przyrody” udadzą się na pieszą wycieczkę do lasu na Miłosnej. Dzieci będą szukać grzybów, robić im zdjęcia i rozpoznawać grzyby w Atlasie grzybów.

Więcej...