zajęcia ekologiczne oznaczone

03.04.2017 r. Warsztaty ekologiczne

Tego dnia, dzieci z sali zielonej wezmą udział w zajęciach ekologicznych, których tematem przewodnim będzie wiosna. Zajęcia poprowadzi instruktor ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa w Kwidzynie. Dzieci dowiedzą się jak rozpoznajemy wiosną, poznają zwiastuny wiosny i w ogrodzie przedszkolnym będą obserwować rośliny i owady.

Więcej...

12.01.2017 r. Zajęcia ekologiczne

Dnia 12 stycznia, dzieci z sali żółtej wezmą udział w zajęciach ekologicznych , które poprowadzi przedstawiciel Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Dzieci rozwijać będą zmysł węchu, poznają różne zapachy i dowiedzą się jak działa zmysł węchu różnych zwierząt.

Więcej...

28.11.2016 r. Zajęcia ekologiczne

Dnia 29 listopada, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Ekoludek”, dzieci z sali fioletowej wezmą udział w zajęciach ekologicznych podczas których, dowiedzą się jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak można im pomóc przetrwać zimę. 

Więcej...

03.06.2016 r. Wycieczka – s. niebieska

Dnia 3 czerwca (piątek) proponujemy dzieciom z sali niebieskiej wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego na Miłosnej.  W wycieczce weźmie również udział zaprzyjaźniona grupa dzieci z Przedszkola „Radość”.

W programie:

  • zajęcia ekologiczne prowadzone przez leśniczego
  • zajęcia plastyczne
  • zabawy integracyjne z dziećmi z Przedszkola „Radość”
  • biesiada na kocach

Życzymy udanej zabawy !!

Więcej...

13.05.2016 r. Obserwacje przyrodnicze

Dnia 13 maja (piątek), dzieci z sali czerwonej wezmą udział w zajęciach przyrodniczych na temat „Kto mieszka w trawie”. 

Więcej...

18.04.2016 r. Zajęcia ekologiczne

Dnia 18 kwietnia, dzieci z sali żółtej wezmą udział w zajęciach ekologicznych w terenie, które poprowadzi P. Ewa Romanow-Pękal. Celem zajęć jest rozpoznawanie wybranych gatunków roślin, obserwacja przyrody wiosną i zdobywanie sprawności „Mały ekolog”.

Więcej...

21.10.2015 r. Zajęcia ekologiczne

Dzieci z sali bordowej wezmą udział w zajęciach ekologicznych pt. „Barwy jesieni”. Zajęcia przygotowało i przeprowadzi Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa. 

Więcej...

13.10.2015 r. Jesień jest piękna

Dzieci z sali niebieskiej wezmą udział w zajęciach ekologicznych zorganizowanych przez Eko-Inicjatywę. Temat zajęć: „Jesień jest piękna”. Pierwsza część zajęć odbędzie się w parku, a druga w przedszkolu.

Więcej...

24.09.2015 r. Święto grzyba

24 września, dzieci z sali żółtej wezmą udział w zajęciach ekologicznych w terenie. 

Więcej...

28.05.2015 r. Wycieczka – s. fioletowa

Dnia 28 maja (czwartek) proponujemy dzieciom z sali fioletowej wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Brzozą” w Wandowie. Dzieci wezmą udział w zajęciach ekologicznych pt. „Żywa lekcja przyrody – rośliny”. Wyjazd o godz. 9,00, powrót około godz. 13,30. Wycieczka jest częściowo finansowana przez przedszkole. Koszt ponoszony przez rodziców – 15,00 zł. Chętne dzieci można zapisywać u nauczyciela w grupie do 26.05.2015 r. 

Więcej...