zdrowie oznaczone

12-16.08.2019 r. Smaczne i zdrowe owoce i warzywa

VII tydzień wakacji:

– Pogadanka o zaletach jedzenia owoców i warzyw. Rozmowa z dziećmi na temat zdrowej żywności. Co jest zdrowe  a co nam szkodzi?
– Piknik ze zdrowymi przekąskami w ogrodzie przedszkolnym.
– Zajęcia kulinarne; przygotowanie kilka prostych potraw(np.; kolorowe kanapki, soki, desery owocowe, sałatki)-rozmowa o tym co trzeba zrobić  z warzywami i owocami przed ich  jedzeniem. Mycie owoców przed wspólnym robieniem sałatki.
– Zabawy z chustą animacyjną(np. sałatka owocowa)
– Twister mały –owoce.
– Wybieranie pośród rozsypanych kart obrazkowych  zdrowego pożywienia.
– Zabawa ruchowa „Sadzimy warzywa i zbieramy owoce”.
– Zabawa matematyczna; ile mamy owoców a ile warzyw? czego jest więcej a czego mniej? Liczenie na zbiorach.

Więcej...

06.06.2017 r. Zajęcia sportowe

Dnia 6 czerwca, dzieci z sali bordowej odwiedzą uczniowie kl. VI z SP w Tychnowy. Celem spotkania jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport. Dzieci wezmą udział w różnego rodzaju grach i  konkurencjach sportowych zorganizowanych na boisku przy MOW w Kwidzynie.

Prosimy, aby dzieci w tym dniu były ubrane w strój sportowy. 

Życzymy wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji !

Więcej...

25.05.2017 r. Dzień mleka

25 maja dzieci 5 – letnie z sali niebieskiej obchodzić będą Dzień Mleka. Tego dnia dominującym kolorem będzie oczywiście biel. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedzą się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.  W tym dniu dzieci degustować będą i nazywać przygotowane produkty, a na drugie śniadanie przygotują pyszną bitą śmietanę ze słodkiej śmietanki z galaretką. A żeby wyskakać te wszystkie pyszności dzieci odwiedzą swoich kolegów i koleżanki z SP6 i wezmą wraz z nimi udział w zajęciach w – f.

Więcej...

18.05.2017 r. Dzień farmaceuty

W dniu farmaceuty, dzieci z sali czerwonej wybiorą się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Poznają zawód farmaceuty, zobaczą czym się zajmuje, czy wszystkie leki są gorzkie oraz czy dzieci mogą same zażywać lekarstwa i syropy.

Więcej...

14.04.2017 r. Kwiecień miesiącem służby zdrowia

Dnia 14.04 dzieci 5 –letnie z sali niebieskiej udadzą się na wycieczkę do Gabinetu stomatologicznego Pani Magdaleny Pionke – Gawrońskiej. Pani doktor zapozna dzieci z pracą stomatologa i zachęcać będzie do dbania o zęby i systematycznego odwiedzania stomatologa.

Więcej...

10.04.2017 r. Święto Służby Zdrowia

10 kwietnia, dzieci z sali pomarańczowej odwiedzi lekarz radiolog, który opowie o pracy lekarzy różnych specjalizacji.

Grupa czerwona tego dnia będzie gościć pielęgniarkę, która ubrana w fartuch opowie nam o swojej pracy, dbaniu o zdrowie i higienę osobistą i jak zostać dzielnym pacjentem.

W ten sposób dzieci świętować będą Święto Służby Zdrowia.

Więcej...

14.03.2017 r. Zajęcia kulinarne

Kolejny już raz w tym roku szkolnym, dzieci z sali różowej będą miały okazje rozwijać swoje umiejętności podczas warsztatów kulinarnych. Razem upieczemy ciasto z naturalnych i zdrowych produktów, poznamy proces wytwarzania wybranych składników oraz skosztujemy naszego wypieku.

Coś dla łasucha – pyszne i zdrowe ciasto kolorowe!

Życzymy dzieciom smacznego !

Więcej...

10.03.2017 r. Kolorowe kanapki

10 marca, dzieci z sali czerwonej wezmą udział w zajęciach kulinarnych. W ten sposób poznawać będą różne smaki i kulinarne upodobania. Dlatego zachęcamy dzieci do przyniesienia swoich ulubionych produktów, z których nauczą się robić smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki.

Uczymy się jeść zdrowo i kolorowo !

Więcej...

23.02.2017 r. Sportowe dzieciaki

Tego dnia, po raz kolejny spotkany się z uczniami kl. II SP 6 na zajęciach wychowania fizycznego. Będzie zabawa, współzawodnictwo i zdrowa rywalizacja. Ale te zajęcia to nie tylko sport i ruch, to również okazja poznać lepiej szkołę, starszych kolegów i koleżanki. Będzie SUPER !

Więcej...

06.02.2017 r. Dzień pizzy

Pizza jest jednym z ulubionych przysmaków dzieci. W związku z nadchodzącym karnawałem dzieci z sali różowej wezmą udział w zajęciach kulinarnych i poznają historię powstania pizzy, dowiedzą się w jaki sposób ja przyrządzić aby była smaczna i zdrowa. 

Więcej...