zwierzęta oznaczone

22.05.2017 r. Dzień praw zwierząt

22 maja w sali niebieskiej obchodzony będzie Dzień Praw Zwierząt, ustanowiony przez Klub Gaja. Będzie to świetna okazja do rozmów o zwierzętach, ich potrzebach, radościach i smutkach. Obejrzymy prezentację multimedialną  na temat potrzeb i praw zwierząt. W poprzedzającym ten dzień tygodniu, dzieci zbierać będą karmę dla psów i kotów oraz marchew i chleb dla koni, króliczków i innych zwierząt. Wszystkie te smakołyki zaniesiemy na Miłosną i zostawimy, aby zwierzęta wiedziały, że o nich pamiętamy.

 

Więcej...

18.04.2017 r. Warsztaty ekologiczne

Dzieci z sali beżowej, w ramach Święta Ziemi, udadzą się na pierwszy w tym roku spacer do lasu i wezmą udział w warsztatach ekologicznych pt. „Pieśni lasu”, których celem jest obserwacja zwierząt i roślin wczesną wiosną.

Więcej...

04.04.2017 r. Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych

4 kwietnia, dzieci z sali pomarańczowej w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych udadzą się na wycieczkę do schroniska na Miłosną. Dzieci dowiedzą się jak działa schronisko oraz jak należy opiekować się zwierzętami i im pomagać.

Od 28 marca w sali prowadzona jest zbiórka karmy dla zwierząt. Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w zbiórce.

Więcej...

15.03.2017 r. Zwierzaki-dziuplaki

Dnia 15 marca, dzieci z sali żółtej wezmą udział w zajęciach przyrodniczych „Zwierzaki-dziuplaki”, które poprowadzi ekolog ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Pan Kuba przybliży dzieciom wiosenne zachowania różnych zwierząt.

Więcej...

6-10.03.2017 r. Dinozaury w przedszkolu

W dniach od 6 do 10 marca, dzieci z sali zielonej realizować będą temat „Zwierzęta prehistoryczne”. W ramach cyklu zajęć poznają ciekawostki na temat dinozaurów – ich wygląd, rodzaje, sposób życia i odżywiania. W związku z tym zachęcamy dzieci do przyniesienia albumów, książek i innych przedmiotów związanych z dinozaurami. 

Więcej...

02.03.2017 r. Wycieczka do sklepu zoologicznego

Dnia 2 marca, dzieci z sali zielonej i bordowej wybiorą się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Celem tej wycieczki jest zainteresowanie dzieci przyrodą, poznanie różnych zwierząt oraz ich upodobań i przyzwyczajeń.

Więcej...

17.02.2017 r. Dzień kota

Kochamy nasze zwierzaki: wiemy jak o nie dbać, czym karmić i jak kochać. W dniu kota, dzieci z sali różowej  utrwalać będą zasady dbania o futrzanych przyjaciół oraz sporządzą kontrakt „Małego przyjaciela zwierząt”.

Więcej...

30.01.2017 r. Jestem przyjacielem zwierząt

Dnia 30 stycznia, dzieci z sali pomarańczowej wezmą udział w zabawach dydaktycznych opartych baśni braci Grimm pt. „O czterech muzykach z Bremy”. Dzieci poznają pantomimę i poprzez zabawy pantomimiczne poznawać będą różne zwierzęta.

Więcej...

10.01.2017 r. Szukamy tropów na śniegu

Dnia 10 stycznia, dzieci z sali bordowej zapraszamy na wycieczkę do parku w poszukiwaniu tropów na śniegu znanych zwierząt oraz doświadczenia ze śniegiem. 

Prosimy, aby dzieci były ubrane odpowiednio do pogody.

Więcej...

04.10.2016 r. Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 4 października w sali pomarańczowej zagości świat zwierząt. Dzieci wezmą udział w zajęciach, których celem będzie poznawanie różnych zwierząt świata, ich zwyczajów i upodobań. Odbędą się zabawy muzyczno-ruchowe oraz zagadki słuchowe. 

Więcej...