kraina oznaczone

7.12.2020 r. Mikołajki

7 grudnia dzieci przeniosą się do magicznej krainy św. Mikołaja i wspólnie z Nim poprzez łącza internetowe wezmą udział w wielu wspaniałych zabawach i konkursach. Mamy nadzieję, że ta alternatywna forma Mikołajek spodoba się dzieciom. 

Więcej...

9-13.03.2020 r. Kraina Dzieci w Europie

Od 2004 r. przedszkole nasze realizuje Ogólnopolski Program „Kraina Dzieci w Europie”.

Dzieci poznają wylosowany kraj Unii Europejskiej, tworzą tablice informacyjne, kąciki, w których zbierają charakterystyczne dla danego kraju materiały. Dla wszystkich są to bardzo interesujące zajęcia prowadzone metodą projektu a co najważniejsze, sprawiają dzieciom wiele radości. Dzieci poznają symbole narodowe, zabytki, przysmaki danych krajów oraz inne ciekawostki na jego temat. Dzielą się zdobytą wiedzą z rówieśnikami z innych grup.

Zachęcamy Rodziców do współorganizacji zajęć i wspólnego stworzenia naszej krainy !

Więcej...

25-27.04.2016 r. Kraina Dzieci w Europie

Kraina Dzieci w Europie to Ogólnopolski program realizowany w naszym przedszkolu od 2005 r. Celem tego programu jest: poznanie państw Unii Europejskiej, przybliżenie ich tradycji, kultury i zwyczajów, kształtowanie tożsamości narodowej, wiedzy o kraju ojczystym, regionie i dziedzictwie kulturowym.

Jak co roku o tej porze, przedstawiciele grup wylosowali kraj Unii Europejskiej i od 25 kwietnia grupy przygotowywać będą metodą projektu wystawy związane z wylosowanym krajem. 

sala różowa – Polska

sala czerwona – Belgia

sala zielona – Niemcy

sala pomarańczowa – Czechy

sala fioletowa – Włochy

sala bordowa – Węgry

sala żółta – Austria

sala niebieska – Rumunia

sala tęczowa – Hiszpania

27 kwietnia (środa), dzieci udadzą się w cudowną podróż po krajach Unii Europejskiej...

Więcej...