ptaki oznaczone

5-10.01.2018 r. Dbamy o ptaki zimą

W dniach od 5 do 10 stycznia, na zajęciach dydaktycznych dzieci rozmawiać będą na temat opieki nad ptakami zimą, przygotują karmniki i rozpocznie się dokarmianie ptaków.

Zachęcamy dzieci do przynoszenia ptasich przysmaków !

Więcej...

12.01.2017 r. Dokarmiamy ptaki

Dzieci z sali fioletowej uczyć się będą rozpoznawać ptaki zimujące w Polsce. Dowiedzą się czym dokarmiać ptaki i kiedy można to robić. 12 stycznia wykonają prosty karmnik i dokarmiać będą ptaki z przedszkolnego podwórka. 

Więcej...

09.12.2016 r. Pamiętajmy o skrzydlatych przyjaciołach

Przyszła zima i dzieci z sali różowej pomagają swoim skrzydlatym przyjaciołom. Pilnują, aby karmnik, który zrobiły już w listopadzie był pełen ziarna i innych ptasich smakołyków. Chcą również sprawdzić jak radzą sobie ptaki w parku. W związku z tym, dnia 9 grudnia udadzą się do pobliskiego parku, aby przeprowadzić obserwacje przyrodnicze oraz zawiesić kule tłuszczowe.

Więcej...

26.10.2016 r. Karmnik dla ptaków

Wspólnymi siłami, dzieci z sali czerwonej i różowej przygotują dla skrzydlatych przyjaciół domek, poznają nazwy ptaków, które spędzą zimę w Polsce i będą troszczyć się o to, aby zawsze miały coś do jedzenia. 

Więcej...

23.03.2016 r. Warsztaty ekologiczne

Dnia 23 marca (środa), dzieci z sali tęczowej wezmą udział w warsztatach ekologicznych na temat „Witaj Wiosno !” zorganizowanymi przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa. Zajęcia poprowadzi P. Hanna Wiącek. W ramach zajęć, dzieci udadzą się na wycieczkę w celu poszukiwania oznak wiosny.

Więcej...

29.01.2016 r. Dokarmiamy ptaki

Dnia 29 stycznia, dzieci z sali czerwonej wezmą udział w zajęciach przyrodniczych i dowiedzą się, jak należy opiekować się ptakami podczas zimy. Temat zajęć: Dokarmiamy ptaki

Więcej...

02.10.2015 r. Dzień zwierząt i ptaków

Dnia 2 października, dzieci z sali fioletowej z okazji Dnia zwierząt i ptaków rozmawiać będą o swoich ulubionych zwierzętach, o ich zwyczajach oraz o ochronie zwierząt i ptaków. Zachęcamy dzieci, które mają w domu zwierzęta o przyniesienie ich zdjęć.

Więcej...

01.04.2015 r. Międzynarodowy Dzień Ptaków

Dzieci z sali czerwonej wezmą udział w zajęciach przyrodniczych i poznawać będą skrzydlatych przyjaciół.

Więcej...